چگونه ماندگاری عطر را بیشتر کنیم
آیا وازلین می‌تواند بوی عطر را ماندگارتر کند؟

آیا عطری که می‌زنید سریع از بین می‌رود؟ عطر باید بیش از چند ساعت روی پوست شما ماندگاری داشته باشد. دلایل مختلفی وجود دارد که چرا بوی عطر ممکن است خیلی سریع از بین برود شود و یکی از مهم‌ترین دلایل آن ترکیبات عطر است. اگر عطر حاوی غلظت بالایی از روغن‌های معطر نباشد، بوی عطر نمی‌تواند ماندگار شود.

 

 

نوع عطری که می‌زنید نیز بر ماندگاری آن تأثیر می‌گذارد. عطر‌هایی که بوی سبک و تازه دارند نسبت به عطر‌های شیرین ماندگاری کمتری دارند. عطر روی پوست خشک ماندگاری کمتری دارد. استفاده از وازلین قبل از استفاده از عطر باعث ماندگاری بیشتر عطر می‌شود، زیرا وازلین رطوبتی که به پوست شما اضافه می‌کند به جذب و حفظ بیشتر عطر کمک می‌کند. وازلین با این که باعث می‌شود عطر به مدت طولانی‌تری روی پوست بماند، اما می‌تواند تأثیر منفی بر رایحه عطر داشته باشد.

 

 

وازلین با آبرسانی پوست باعث ماندگاری عطر می‌شود

 

چه ماده ای باعث ماندگاری عطر میشود

 

وازلین محصولی بر پایه نفت است که رطوبت را در پوست قفل می‌کند. هنگامی که آن را قبل از زدن عطر استفاده کنید، می‌تواند بوی عطر را حفظ کند. از آنجایی که وازلین بر پایه روغن است، می‌تواند با روغن‌های عطر شما ادغام شود. در نتیجه بو برای مدت طولانی‌تری به پوست شما بچسبد، اما همچنین می‌تواند از شدت عطر بکاهد.

 

 

دلیل دیگری که این روش باعث ماندگاری بیشتر عطر‌ها می‌شود این است که عطر در پوست مرطوب بهتر از پوست خشک جذب می‌شود. اگر پوست خشکی دارید، ممکن است سبوم مورد نیاز برای حفظ بوی را نداشته باشید. استفاده از وازلین یا هر محصول بر پایه نفتی باعث ماندگاری عطر می‌شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مقدار کمی از وازلین را به قسمت‌هایی از بدن خود بمالید که می‌خواهیدا عطر را در آن جا اسپری کنید. سپس عطر خود را روی همان نقطه بمالید.

 

 

به جای وازلین می‌توانید از لوسیون‌های بدون عطر استفاده کنید

 

در برخی منابع گفته شده است وازلین خوب نیست. زیرا از نفت ساخته شده است و بوی نفت و گاز می‌دهد و بوی نامطبوع به عطر اضافه می‌کند. اما برخی از افراد نیز این بوی نامطبوع را حس نمی‌کنند. اگر نمی‌خواهید از وازلین استفاده کنید می‌توانید از لوسیون‌های بدون عطر استفاده کنید.

 

 

همچنین می‌توانید از لوسیون آبرسان معطر استفاده کنید که مکمل عطر شما باشد. به این ترتیب بوی عطر را ماندگارتر می‌کند. لوسیون را روی پوست خود بمالید، کمی صبر کنید و عطر را اسپری کنید.

 

منبع: glam