14 تا از بهترین عطرهای شیرین

با توجه به ارتباط قوی بین رایحه و حافظه به راحتی می توان فهمید که چرا عطرهای شیرین اینقدر در دنیای عطر تأثیر می گذارند. برخی از بهترین خاطرات ما با بوی غذاهای و میوه ما مانند زغال اخته تازه چیده شده تا نان گرم گره خورده است. عطرهای شیرین همیشه جزو پرطرفدارترین عطرها است. در ادامه بهترین عطرهای شیرین را معرفی می کنیم.

 

Kilian Paris Princess

 

Kilian Paris Princess شایسته رتبه برتر در لیست ما است. عطر پرنسس که توسط کیلیان هنسی، عطرساز فرانسوی ساخته شده است، شیرین است و نت های مختلفی دارد. به گفته وب سایت کیلیان، پرنسس “مانند جرعه جرعه خوردن یک موکا چای سبز با بوی زنجبیل است.” در اولین اسپری، ممکن است متوجه نت بالایی از لیمو و سپس یک دسته گل چای سبز، زنجبیل و یاس شوید.

 

 

Joya Foxglove

 

Foxglove با الهام از گلب به همین نام، فصل بهار را با استفاده از نت های تازه مانند برگ سنبل و jonquil (گلی شبیه به نرگس) در کنار رایحه تند پرتقال خونی را تداعی می کند. این عطر دارای نت های بلوط، سدر سفید و مشک وحشی است و نت های چوبی که ما را به یاد راه رفتن در مسیری مرطوب و بارانی می اندازد.  بطری دست ساز چینی و طلایی این عطر شیرین نیز بسیار جذاب است.

 

Ariana Grande Cloud Pink

 

چه طرفدار آریا گرند باشید یا نباشید و چه نباشید، این عطر می تواند شما را جذب کند. وانیل جزو نت های این عطر شیرین است. کلود پینک ترکیبی از عطر اصلی گرانده، کلود، با نت‌های شیرین آناناس، ارکیده وانیلی و پرالین است. این عطر بسیار ماندگار است و شیشه آن نیز بسیار جذاب است.

 

Etat Libre d’Orange La Fin du Monde

 

این عطر عجیب، شیرین و تند از یک منبع عجیب الهام گرفته شده است. Etat Libre d’Orange La Fin du Monde بهترین رایحه پاییزی برای عاشقان بوس شیرین و خوش طعم است. در توضیحات رسمی Etat Libre d’Orange La Fin du Monde آمده است این عطر بوی ذرت بو داده می دهد.

 

 

نت‌های بالای این عطر فلفل سیاه و ذرت بو داده است. همچنین در ادامه بوی کنجد بو داده، چوب صندل و دانه‌های آمبرت به مشام می رسد. یکی از طرفداران این عطر در Parfumo می نویسد: به طرز شگفت آوری دلپذیر و در عین حال بسیار جذاب است.

 

Pearfat Bread & Roses

 

آیا کسی در این دنیا وجود دارد که بتواند در برابر جذابیت بوی نان تازه پخته شده مقاومت کند؟ اگر بوی نان تازه را دوست دارید این عطر را امتحان کنید. Bread & Roses رایحه ای شبیه نون باگت گرم و تازه و نت هایی مانند جوز هندی، پرتقال شیرین و کاکائو دارد. رایحه آرامش بخش این عطر شیرین برای پاییز و زمستان کاملاً مناسب است، اما برای تمام فصول سال میتوان از آن استفاده کنید.

 

Kayali Vanilla 28

 

وانیل همیشه محبوب ترین رایحه عطرهای شیرین است، عطر Kayali Vanilla 28 یک عطر ادویه ای و شیرین است. طرفداران این عطر دخترانه وانیلی عاشق ترکیب پیچیده آن هستند، از اسانس پاتچولی تند گرفته تا نت های گرم کهربا و دانه تونکا این عطر را جذاب کرده است. با این حال اگر Vanilla 28 را به کمد عطر خود اضافه کنید، باید یک نکته را در نظر داشته باشید. به دلیل مواد طبیعی رنگ بنفش آن ممکن است پارچه ها و لباس های نازک را لکه دار کند. بنابراین با احتیاط از آن استفاده کنید.

 

منبع: glam