ماندگاری عطر
چرا شما نمی‌توانید بوی عطر خود را حس کنید ولی دیگران می‌توانند؟

استفاده از یک عطر خوب تقریباً به اندازه تیپ و استایل مهم است. یافتن عطری که دوست دارید و می‌خواهید هر روز از آن استفاده کنید آسان است، اما معمولاً بوی عطر به ندرت توسط شخصی که آن را استفاده می‌کند استشمام می‌شود و بیشتر اطرافیان بوی عطر شما را احساس می‌کنند. همچنین حتی اگر دو نفر از یک عطر استفاده کنند، بسته به هر فرد، بوی عطر متفاوت خواهد بود.

 

خرید ادو پرفیوم زنانه سن سیرو جاست این لاو

 

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا شما همیشه نمی‌توانید عطر خود را در حین استفاده احساس کنید و بینی شما رایحه‌ی عطر را نمی‌گیرد. حتی عطر‌های ماندگار نمی‌توانند با توانایی‌های طبیعی بینی شما مبارزه کنند. بوی عطر شما بیشتر از آنچه فکر می‌کنید ماندگاری دارد، اما اگر از اینکه نمی‌توانید آن را احساس کنید و از آن لذت ببرید نگران نباشید. در ادامه علت و نحوه‌ی رفع این مشکل را بررسی می‌کنیم.

 

خرید ادوپرفیوم مردانه سن سیرو

 

چرا بوی عطر خود را نمی‌توانید حس کنید؟

 

خرید عطر اصل

 

دلیل اینکه شما نمی‌توانید بوی عطر خود را حس کنید این است که بینی شما دیگر آن را هیجان‌انگیز نمی‌داند. به این مشکل کور بینی یا کربویی گفته می‌شود. اما چگونه بینی شما می‌تواند آنقدر به یک عطر عادت کند که دیگر آن را حس نکند. کوری بینی یا کربویی می‌تواند با رایحه‌هایی که در ماشین یا خانه شما وجود دارد نیز رخ دهد. انسان‌ها برای زنده ماندن و تشخیص خطرات احتمالی باید بتوانند رایحه‌های جدید و غیرعادی را بررسی کنند.

 

خرید ادوپرفیوم زنانه میس دیور بلومینگ بوکه

 

 

اگرچه مفهوم کوری بینی ممکن است اتفاق بیفتد، اما دلایل دیگری برای حس نکردن بوی عطر نیز وجود دارد. اگر متوجه شده‌اید که عطر شما دیگر برای شما و دیگران قابل تشخیص نیست، احتمالاً عطر قبلاً تبخیر شده است و سطح اسیدی بدن شما می‌تواند دلیل آن باشد.

 

 

عطر‌های ماندگار هیچ چالشی برای سطوح اسیدی شما ایجاد نمی‌کنند، زیرا چیزی است که بدن شما به طور طبیعی تولید می‌کند. خوشبختانه راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید این مشکل را حل کنید و از عطر خود لذت ببرید.

 

چگونه دوباره عطر خود را حس کنیم؟

 

عطر اورجینال

 

راه‌های مختلفی برای جلوگیری از عادت بینی به یک بوی خاص وجود دارد، اما بهترین راه استفاده از عطر‌های مختلف است. اگرچه همه ما دوست داریم با یک بو شناخته شویم. هر چه بیشتر از بو‌های مشابه استفاده کنید، بینی شما کمتر می‌تواند این بو‌ها را حس کند.

 

 

اگر طرفدار نت یا رایحه خاصی هستید، سعی کنید از برند‌های مختلف یا عطر‌های مشابه استفاده کنید. این عطر شاید همگی یک نت بو داشته باشند ولی از مواد مختلفی استفاده می‌کنند که به بینی شما تازگی می‌بخشد. راه دیگری که می‌توانید از کربینی جلوگیری کنید، اسپری نکردن عطر مورد علاقه خود در نزدیکی بینی است. هرچه عطر را نزدیکتر به بینی خود اسپری کنید، در طول روز با خستگی بینی بیشتری مواجه خواهید شد. عطر را در نواحی دور از بینی مانند مچ دست، پشت زانو یا حتی مچ پا اسپری کنید.

 

خرید ادوپرفیوم زنانه فلاور بای روونا (گوچی فلورا )

 

برای خرید عطرهای باکیفیت و دریافت مشاوره رایگان به فروشگاه عطر لوزی مراجعه کنید.

 

منبع: glam