خرید عطر اورجینال
۸ راه برای تشخیص عطر تقلبی

عطر‌های تقلبی جدا از اینکه غیرقانونی هستند اغلب با استفاده از مواد شیمیایی ناسالم فرموله می‌شوند که برای پوست مضر است. عطر‌های تقلبی رایحه‌ی ماندگاری ندارد و بوی آن با عطر اصلی متفاوت است. در این مقاله ۸ راه برای تشخیص تقلبی بودن عطر را بررسی می‌کنیم.

 

عطر تقلبی چیست؟

 

این عطرها ماندگاری کمی دارند و بوی آن‌ها کاملاً مشابه با عطر اورجینال نیست. همچنین ممکن است در آن‌ها از ترکیبات سمی و مضر استفاده شده باشد که برای پوست ضرر دارد. مراقب باشید، زیرا اغلب عطر‌های تقلبی با مواد اولیه مرغوب ساخته نمی‌شوند و می‌توانند حتی سمی و آلرژی‌زا باشند.

 

 

چگونه عطر اورجینال را تشخیص بدهیم؟

 

۱. رنگ عطر را مقایسه کنید

 

عطر تقلبی

 

در نگاه اول ممکن است یک عطر تقلبی با رنگ عطر اصل مطابقت داشته باشد. اما اگر هر دو عطر را در کنار هم بگذارید می‌توانید تفاوت رنگ را متوجه شوید. البته اگر عطر‌ها قدیمی باشند یا در جایی که در معرض نور خورشید هستند ر‌ها شده باشند، ممکن است تغییر رنگ دهند. بنابراین مطمئن شوید که دو عطر تازه را با هم مقایسه می‌کنید.

 

خرید ادوتویلت مردانه ساواجSAUVAGE

۲.  تست حباب

 

اگر عطر اورجینال را تکان دهید حباب‌ها باید به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه ظاهر شوند. اگر عطر فیک را تکان دهید حباب‌ها بلافاصله ناپدید می‌شوند.

 

 

۳. از بینی خود استفاده کنید

 

به عنوان یک قاعده‌ی کلی، عطر‌ها دارای سه لایه‌ی نت بالایی، میانی و پایه هستند. بنابراین بوی عطر در هوا و روی پوست با هم تفاوت دارد. اگرچه یک عطر تقلبی ممکن است در ابتدا بویی آشنا داشته باشد، اما در نهایت وقتی روی پوست می‌نشیند بوی اصلی را نخواهد داشت. در واقع بوی عطر تقلبی روی پوست دقیقاً مشابه بار اولی است که اسپری می‌شود. این نوع عطر به عنوان یک عطر تک بعدی توصیف می‌شود و منحصر به عطر‌های فیک و با‌ کیفیت پایین است.

 

خرید ادوپرفیوم زنانه ایفوریا/Euphoria

 

۴. تست کاغذ

 

اگر یک ادوپرفیوم اصل را روی یک تکه کاغذ اسپری کنید، بیش از ۲۴ ساعت دوام خواهد داشت، در حالی که یک ادوتویلت حداقل ۲۴ ساعت دوام خواهد داشت. بنابراین ماندگاری عطر تقلبی روی کاغذ بسیار کمتر خواهد بود.

 

 

۵. بسته‌بندی و اطلاعات روی عطر

 

خرید عطر اصل

 

اشتباهات املایی، فونت‌های نادرست و ترکیبات اشتباه عطر نشانه‌هایی از یک عطر تقلبی هستند. اگر عطر بسته‌بندی نشده باشد یا بسته‌بندی آن بی‌کیفیت باشد نشانه‌ی عطر تقلبی است. اگر لوله‌ی پخش‌کننده عطر در شیشه عطر خم شده باشد یا بیش از حد بلند باشد، یکی دیگر از نشانه‌های عطر تقلبی است.

 

خرید ادوپرفیوم زنانه لالیک لامور Lalique L’Amour

 

6. قیمت عطر

 

اگر قیمت عطر مورد نظر به طور قابل توجهی کمتر از قیمت اصلی آن باشد، ممکن است تقلبی باشد. تا ۲۰ تا ۳۰ درصد تخفیف در قیمت عطر منطقی است.

 

۷. از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید

 

خرید عطر از فروشگاه‌های معتبر بهترین راه برای خرید یک عطر اصلی است. همچنین می‌توانید نظرات مشتریان را در وب سایت فروشگا‌ها بخوانید تا مطمئن شوید. شما می‌توانید عطر‌های اورجینال و شرکتی را با بهترین قیمت از گالری عطر لوزی خریداری کنید.

 

۸. عطر را تست کنید

 

تشخیص اصل بودن ادکلن از روی بارکد

 

بسته‌بندی و رایحه‌ی عطر را بررسی کنید. اگر هیچ نشانه‌ای از عطر تقلبی پیدا نکردید، می‌توانید عطر را روی پوست خود امتحان کنید. یک عطر فیک می‌تواند باعث واکنش آلرژیک شود. عطر را نزدیک به صورت خود اسپری نکنید.

 

خرید ادوتویلت مردانه لالیک بلکLalique Encre Noire

 

منبع:beautyheaven